Ustawiłem za duży randomTickSpeed i serwer crashuje, co robić?

  • W przypadku ustawienia zbyt dużego randomTickSpeed na danej mapie serwer może crashować przy starcie uniemożliwiając łatwe przywrócenie domyślnej wartości (3).

    Aby go zmienić wystarczy pobrać z plików serwera plik level.dat danej mapy, otworzyć go w edytorze NBT i podmienić wartość na prawidłową, poradnik poniżej.

    W poradniku zakładamy że nasz zepsuty świat to world_nether.

    Przechodzimy do katalogu world_nether w naszych plikach i pobieramy plik level.dat

    Wchodzimy na stronę https://irath96.github.io/webNBT/ i wrzucamy tam pobrany plik a następnie wyszukujemy wartość randomTickSpeed


    Klikamy na nią dwa razy, wpisujemy w okienku 3 i zapisujemy


    Klikamy Save w prawym górnym rogu a pobrany plik wgrywamy do folderu world_nether zamiast obecnego level.dat (musi się nazywać tak samo). Uruchamiamy serwer i cieszymy się działającym światem.

  • artur9010 June 6, 2022 at 14:36

    Zatwierdzono ten wątek.
  • artur9010 June 6, 2022 at 14:37

    Zmieniono tytuł wątku z “Ustawiłem za duży random-tick-speed i serwer crashuje, co robić?” na “Ustawiłem za duży randomTickSpeed i serwer crashuje, co robić?”.
  • Zrobiłem tak w plikach, ale serwer dalej wywala po chwili bycia na nim. Stoje koło farmy kaktusów. Nie będzie trzeba sclearować jakoś itemów?

  • Nowo utworzone posty pozostaną niedostępne dla innych, dopóki nie zostaną zatwierdzone przez moderatora.

    Ostatnia odpowiedź pojawiła się więcej niż 90 dni temu, więc ten wątek jest prawdopodobnie przestarzały. Zaleca się utworzenie nowego wątku zamiast tego.

    • :)
    • :(
    • ;)
    • :P
    • ^^
    • :D
    • ;(
    • X(
    • :*
    • :|
    • 8o
    • =O
    • <X
    • ||
    • :/
    • :S
    • X/
    • 8)
    • ?(
    • :huh:
    • :rolleyes:
    • :love:
    • 8|
    • :cursing:
    • :thumbdown:
    • :thumbup:
    • :sleeping:
    • :whistling:
    • :evil:
    • :saint:
    • <3
    • :!:
    • :?:
    Maksymalna liczba załączników: 10
    Maksymalny rozmiar pliku: 1 MB
    Dozwolone rozszerzenia: bmp, gif, jar, jpeg, jpg, pdf, png, txt, yml, zip