Ranking


Popularna zawartość

Wyświetla najczęściej polubioną zawartość od 21.09.2017 uwzględniając wszystkie działy

 1. 10 punktów
  Czas, który możesz poświęcić na forum (dziennie): Myślę, że około 2-4h (Nie będę tu wypisywał, rzeczy, których nie mógłbym spełnić, typu 8h, itp). Spis Twoich kar: Brak. Nigdy nie miałem okazji dostać żadnego ostrzeżenia. Opis Twojej osoby: Mam na imię Jakub. Od 4 lat interesuję się programowaniem. W wolnym czasie piszę strony, programy, oraz ofc. gram w gry ;p. Aktualnie tworzę serwer do Minecrafta, który pierwotnie miał należeć do @Invi, lecz zrezygnował On z niego i przekazał mi domenę. Metody kontaktu: - TS3 - Discord (kuvuś#3752) - Mail: [email protected], [email protected] - Oraz ofc. to forum Czy posiadasz konto na komunikatorze Discord, oraz czy dołączyłeś do forumowego Discorda? - Tak Dlaczego akurat ty? - Przed dołączeniem @Libter do ekipy forum byłem moderatorem globalnym (no może trochę więcej niż moderatorem ;p), więc mam dosyć duże doświadczenie z obsługą MCP jak i ACP. - Mam w planach zorganizowanie kilku konkursów na forum (za mojej poprzedniej kadencji planowałem kilka konkursów, lecz gdy zostałem wyrzucony z grona Administracji, przez zmiany, które zaistniały na forum, straciłem swoje zainteresowanie do tej strony). - Napisałem również kilka bardzo przydatnych poradników, które na pewno znacznie ułatwiły życie użytkowników tego pięknego forum. Na razie to tyle, liczę na pozytywny odzew administracji jak i użytkowników forum. Pozdrawiam, kuvuś.
 2. 6 punktów
  W tym poradniku przedstawie jak łatwo stworzyć serwer z modami oraz pluginami na najnowsze wersje minecrafta. Zapraszam do lektury. Przydatne linki: Mody kompatybilne z forge: KLIK Pluginy kompatybilne z sponge: KLIK Najnowszy stabilny forge: KLIK Dodatek sponge: KLIK Uwaga! Podczas pisania poradnika dostępna jest tylko wersja experimental która może się crashować (ale nie musi). Poradnik: Po pobraniu wymaganych plików przenosimy je na pulpit. Następnie uruchamiamy instalator forge-1.12.2-14.23.0.2489-installer-win.exe (analogicznie z wersją na linuxie). Wybieramy serwer a następnie wskazujemy folder instalacyjny i klikamy ok. Teraz instalator pobierze wszystkie wymagane pliki oraz biblioteki. Uruchamiamy serwer plikiem wykonalnym który tworzymy w głównym katalogu serwera. .bat (windows) java -Xmx1024M -Xms1024M -jar forge-1.12.2-14.23.0.2489-universal.jar nogui .sh (linux) java -Xmx1024M -Xms1024M -jar forge-1.12.2-14.23.0.2489-universal.jar nogui Podczas pierwszego uruchomienia serwer wyłączy się. Musimy zaakceptować eule edytując plik eula.txt Kopiujemy pobrany spongeforge-1.12.2-2486-7.0.0-BETA-2653.jar do folderu mods, uruchamiamy serwer. Teraz wystarczy skopiować swoje mody do folderu mods. Aby dodać kompatybilne z sponge pluginy tworzymy w folderze mods następny folder o nazwie plugins i tam kopiujemy nasze pluginy. Jeśli jakiś mod crashuje nasz serwer prawdopodobnie nie jest on kompatybilny z wersją serwera lub nie posiada wymaganych modów-bibliotek potrzebnych do działania.
 3. 4 punkty
  W tym poradniku przedstawie jak łatwo zainstalować shadery oraz optifine do naszego minecrafta. Przydatne linki: Optifine: http://optifine.net/downloads Spis shaderów: Poradnik - instalacja bez forge: Na początku upewnij się, czy pobrałeś czystą wersje minecrafta przed instalacją optifine! Pobieramy optifine na wersje gdzie pobraliśmy już czystego mc (przeczytaj punkt pierwszy). Po pobraniu uruchamiamy plik .jar, domyślnie zaznaczona jest instalacja dla klienta (nie zmieniamy tego). Jeśli twój minecraft jest zainstalowany w innej lokalizacji niż domyślna wskaż ją. Teraz pozostaje kliknięcie OK. Teraz instalator pobierze wymagane biblioteki. Jeśli instalacja przebiegła prawidłowo otrzymamy komunikat o poprawnej instalacji. W naszym lancherze powinien stworzyć się profil z zainstalowaną wersją optifine, uruchamiamy gre z tego profilu. Aby dodać do naszej gry shadery przechodzimy do folderu .minecraft (lub własnej lokalizacji gry), następnie do shaderpacks i tam wypakowujemy nasze shadery w formacie .zip lub przenosimy wypakowany folder. Shadery możemy zmienić w video settings > shaders. Poradnik - instalacja z forge: Przenosimy pobrany optifine z rozszerzeniem .jar do folderu mods. Shadery możemy zmienić w video settings > shaders.
 4. 4 punkty
  Witajcie, W tym poradniku pokażę Wam, jak założyć konto na forum Spigot.pl. Pierwszym krokiem będzie udanie się na stronę główną forum oraz kliknięcie lewym przyciskiem myszy przycisku z napisem "Załóż nowe konto" w prawym górnym rogu strony (Obrazek 1.). Pojawi nam się małe okienko z polami, które należy wypełnić oraz alternatywnymi metodami logowania (Obrazek 2.). Następnie uzupełniamy pola, kolejno, nazwą użytkownika, adresem e-mail oraz hasłem (należy podać dwukrotnie) i kliknąć kwadracik przy napisie "Nie jestem robotem" (Obrazek 3.). Przykładowe wypełnienie formularza - obrazek 4. Po uzupełnieniu wszystkich pól wystarczy kliknąć przycisk "Utwórz nowe konto" (Obrazek 5.). Po tej czynności wystarczy kliknąć w link aktywacyjny, który przyszedł na maila, którego podaliśmy i gotowe! Właśnie założyłeś swoje własne konto na Spigot.pl! Obrazek 1. Obrazek 2. Obrazek 3. Obrazek 4. Obrazek 5.
 5. 4 punkty
  NAZWA | WERSJA | DATA WYDANIA | LINK DO POBRANIA SEUS | 11.0 | 09.07.2017 | https://spgt.pl/Szh6m KUDA | 6.5.56 | 21.05.2017 | https://spgt.pl/yBV0Q Chocapic13 | 6.0 | 15.10.2016 | https://spgt.pl/Msj5h Chocapic13 [wersja bez cieni, więcej fps] | 7.0 BETA | 03.09.2017 | https://spgt.pl/27078 Suldur's | 1.01 | 16.07.2017 | https://spgt.pl/qNigJ Continuum | 1.3 | 21.01.2017 | https://spgt.pl/tdhGy Ebin | 1.3 | 01.09.2017 | https://spgt.pl/StfyG Acid | 6.0 | 22.06.2015 | https://spgt.pl/XYyl2 Robobo1221 | 7.1 | 07.04.2017 | https://spgt.pl/rCFWz MrMeepz | 5.0 | 01.06.2016 | https://spgt.pl/pZHA2
 6. 2 punkty
  20.10.2017: @kuvuś ponownie zostaje moderatorem
 7. 2 punkty
  Czas, który możesz poświęcić na forum (dziennie): 5 do 6 godzin (jako nieliczny wstaje o 4 rano ) Spis Twoich kar: aktualnie brak Opis Twojej osoby: Jestem osobą otwartą, aktualnie na forum skupiam się nad tworzeniem przydatnych poradników do serwerów oraz paczek modów. Staram się pomagać użytkownikom, szybko reaguje gdy ktoś potrzebuje pomocy. Jestem tolerancyjny oraz otwarty na krytykę. Metody kontaktu: Discord (!RikoĐΞV#8659) forum email ([email protected]) Czy posiadasz konto na komunikatorze Discord, oraz czy dołączyłeś do forumowego Discorda? tak Dlaczego akurat ty? Jako moderator chciałbym pomagać użytkownikom forum oraz dbać o przestrzeganie regulaminu. Jestem na forum zwykle 5 godzin dziennie. Chciałbym też aktywnie uczestniczyć w rozwoju działu poradniki oraz innych w miarę możliwości.
 8. 2 punkty
  Czas, który możesz poświęcić na forum (dziennie): w weekendy po 5h a w dni robocze po 4h Spis Twoich kar: 0 Opis Twojej osoby: Mam na imię Mikołaj, interesuję się programowaniem (HTML,CSS,JS,PHP ukończyłem etap html,css teraz uczę się JS), prowadziłem kiedyś inne forum/strony Metody kontaktu: TS3/Discord/Skype/Email/Forum Czy posiadasz konto na komunikatorze Discord, oraz czy dołączyłeś do forumowego Discorda? (tak/nie) tak Dlaczego akurat ty? Jestem nie ogarnięty, lecz umiem prowadzić fora,strony,serwery. Gdy będzie trzeba mogę napisać jakiś mały dodatek, stronę, aplikację.
 9. 2 punkty
  Przynajmniej napisz jakieś konkrety jak np. Co technik musi umieć robić itp. A nie bez niczego piszesz że poszukujesz technika na swoje easyhc. Zawsze możesz takiego znaleźć co nic nie będzie umiał a dasz mu zapłatę
 10. 2 punkty
  Od jakiegoś czasu administrator @Jqmey perfidnie nazywa użytkowników w tym @Kuba6850 oraz @MT324 "nubami". Pomijając że sam nigdy nie chciał być tak nazywany i raz prawie mnie zbanował bo go to "zabolało". Co mam powiedzieć widząc:
 11. 2 punkty
  Podoba mi się Twoje podanie Czy mógłbyś zaprezentować nam jakiś swój projekt?
 12. 2 punkty
  własne linki się przydadzą
 13. 2 punkty
  Witajcie, tu będą umieszczane wszystkie zmiany dotyczące naszego forumowego shortera (spgt.pl).
 14. 2 punkty
  Ten kto najwięcej płaci zawsze ma największą władzę czyli jahumen miał do tego prawo
 15. 2 punkty
  Nie jest, ale jest pewien sposób żeby się do niej dostać. Mogę zdradzić, że administracji ostatnio zależy na poradnikach w działach Minecraft (głównie zarządzanie serwerem). Była nawet opinia że jakby ktoś był aktywny w tym dziale, to z pewnością by dostał szybko rangę. Więc, taka rada drobna dla wszystkich
 16. 1 punkt
  Rekrutacja została zakończona. Rangę moderatora otrzymał @kuvuś. Gratulujemy!
 17. 1 punkt
  Napisz ponownie gdy juz wiecej sie nauczysz. Podanie w miare dobre ale nie do konca sie wyrozniajace.
 18. 1 punkt
  To najlepiej żeby vip był darmowy.Wtedy ani będzie za drogi ani za tani Cena vipa jest odpowiednia i trzeba sobie niestety zapracować na niego wystarczy, że będziesz aktywny i już
 19. 1 punkt
  Nie ma takiej potrzeby, jeśli propozycja nie ma prefixu to oznacza to, że jest ona aktualnie rozpatrywana.
 20. 1 punkt
  i jeszcze spamuje Aktywność to nie wszystko. Każdy człowiek ma wady, więc mogę śmiało stwierdzić, że nas okłamałeś. Samo podanie jest brzydkie. Spamowałeś niemal każdemu członkowi administracji o rangę, gdy u mnie Ci nie wyszło, zacząłeś pisać do Kuby.
 21. 1 punkt
  Jest na czas nieokreślony, możliwe że w przyszłości zostanie to zmienione.
 22. 1 punkt
  Styl został oficjalnie wprowadzony na forum i jest dostępny do ustawienia w stopce.
 23. 1 punkt
 24. 1 punkt
  15.10.2017: @kebab traci swój kącik budowlany. Dodano ciemny styl autorstwa @RikoDEV. Zmiana koloru nicku w sklepie została aktywowana.
 25. 1 punkt
  Witam. Programowanie >Tworzenie pluginów i Java >Pytania i problemy nie wyświetla się w informatorze gdy zostanie dodane coś nowego. //edit propozycje>błędy też
 26. 1 punkt
 27. 1 punkt
  Cześć. W tym wątku przedstawię Wam modyfikację World Downloader. Umożliwia ona pobieranie map z innych serwerów. Po pobraniu mapy, będzie możliwość jej edycji (od razu po pobraniu będzie można wyjść z serwera, i wejść na nią na trybie jednoosobowym). Pobrane mapy znajdują się w %appdata% > .minecraft > saves. 1. Pobieramy LiteLoadera z tej strony: https://spgt.pl/yEjfI (plik .exe) 2. Po pobraniu, przenosimy LiteLoadera na pulpit i uruchamiamy. 3. Po ewentualnej edycji, klikamy OK. 4. Pobieramy World Downloadera: https://spgt.pl/cGrFg 5. Po pobraniu przenosimy na pulpit. 6. Otwieramy folder i przenosimy plik, który się w nim znajduje na pulpit. 7. Następnie wchodzimy w %appdata% > .minecraft > mods, tam przenosimy nasz plik. 8. Mod został zainstalowany. 1. Otwieramy Minecrafta (wersja 1.8-LiteLoader-1.8) 2. Wchodzimy na wybrany serwer. 3. Klikamy esc, później Download this world. 4. Wpisujemy nową nazwę i pobieramy świat. 5. Chwilę chodzimy po terenie, a następnie klikamy esc i Stop download. 6. Świat został pobrany! 7.
 28. 1 punkt
  Przydatny i pomocny poradnik. Na pewno przyda się jakiemuś użytkownikowi.
 29. 1 punkt
  Ta propozycja została zaakceptowana i jest aktualnie realizowana.
 30. 1 punkt
  Warto wiedzieć, że przed instalacją LiteLoadera trzeba pobrać odpowiednią wersję Minecrafta (dodać profil danej wersji i uruchomić raz, tak aby dana wersja się pobrała).
 31. 1 punkt
  14.10.2017: zarchiwizowano nieaktywne blogi, wprowadzono drobne zmiany. na czas rekrutacji dział dla niej przeznaczony został przeniesiony wyżej, dodano możliwość konfiguracji uwierzytelniania dwuetapowego za pomocą Google Authenticator (lub dowolnej innej aplikacji wykorzystującej protokół TOTP, np. Authy)
 32. 1 punkt
  Musisz stworzyć plik .schematic wyspy pluginem worldedit. Następnie przenieś plik .schematic do folderu schematics w pluginie ASkyBlock. Teraz wystarczy że przejdziesz do configu i w sekcji schematics zmienisz filename: twoja-nazwa.schematic. Jak tworzyć schemat? Zaznacz swoją wyspę w powietrzu! Wpisz komendę //copy Następnie //schem save [twoja-nazwa] Gotowy plik będzie dostępy w katalogu WorldEdit > schematics
 33. 1 punkt
  Rekrutacja została ponownie otwarta na moderatora
 34. 1 punkt
  ten sklep jest autorski napisal go dla nas @Reedzev_
 35. 1 punkt
  Fajne... Na amatora nawet fajnie.
 36. 1 punkt
  Witam! z racji że teraz nasze hajsiwo powinno znaczyc troche wiecej zrobie maly konkursik Obecnie vip oraz przypiecie swojej prezentacji nie jest jeszcze w sklepie jednak ceny tych 2 produktów sa juz wyznaczone. Osoby ktore zgadna jakie to ceny otrzymaja 50$. Jesli uda sie zgadnac tylko 1 rzecz, bedzie 30$ A jesli nikt nie odgadnie to osoba ktora byla najblizej dostanie 20$ Zeby bylo latwiej, te 2 kwoty koncza sie na 0 Administratorzy nie moga brac udzialu! PS. Zeby nie bylo pozniej ze znowu trzeba denominacje robic bo wszyscy maja za duzo pieniedzy: nie bede ich wysylal z acp tylko z mojego konta. Sa to uczciwie zarobione pieniadze za pisanie postow.
 37. 1 punkt
  Już jest! Zamykam temat.
 38. 1 punkt
  po 30$ dla każdego użytkownika za zbyt długi czas oczekiwania na dodanie sklepu
 39. 1 punkt
  Witaj, W dzisiejszym poradniku pokażę Ci sposób na nudne jesienne oraz zimowe wieczory spędzone przy komputerze (bo gdzie by inaczej). Pierwszym krokiem będzie włączenie przeglądarki internetowej (może nie działać z IE). Drugim i ostatnim krokiem będzie udanie się na stronę https://kuvus.pl/smigot/! Miłej zabawy! Użyszkodnicy polecający kręcącego się smigota: @RikoDEV
 40. 1 punkt
  nie, na forum musisz zalozyc osobne konto jezeli chcesz sie zalogowac. po jego zalozeniu status konta bedzie "nieaktywowany" do czasu az recznie aktywuje ci konto (robie to kilka razy dziennie), w tym czasie bedziesz mogl przegladac i czytac posty, a swoje bedziesz mogl dopiero napisac, gdy zmienie status konta na aktywne.
 41. 1 punkt
  Uważam że @Juraso powinien otrzymać bana na forum.
 42. 1 punkt
  Czym jest do programowania? Do programowania to serwer discord zrzeszający programistów i osoby uczące się programować z całej Polski. Znajdziesz tu specjalistów, którzy mogą pomóc Ci z problemem, z którym nie możesz się uporać, jak i potencjalnych wykonawców Twojego zlecenia. Poza tym, możesz tu też porozmawiać na luźne tematy. Główne założenia: Nasza społeczność została stworzona przez programistów dla programistów. W szczególności szukamy osób chętnie pomagających i dzielących się swoją wiedzą z innymi, jak i nowicjuszy stawiających swoje pierwsze kroki w świecie kodowania. Nasza "święta" reguła brzmi: każdy jest równy i każdy ma prawo do zadawania pytań, popełniania błędów i do wyboru swojego języka programowania i środowiska programistycznego. Przykładamy dużą wagę do porządku na serwerze i pilnujemy przestrzegania regulaminu, lecz pozwalamy na mniejsze, sporadyczne przewinienia. Nie działamy dla zysku. Dlaczego discord? Dzięki temu, że discord jest rozbudowanym chatem, prawdopodobnie szybko otrzymasz odpowiedź na swoje pytanie - zauważy je większość zalogowanych użytkowników, a ich liczba w godzinach wieczornych wynosi ponad 80. Dodatkowo, gdy już otrzymasz pomoc, bardzo szybko będziesz mógł dopytać się o szczegóły, w trybie "live". Oficjalne zaproszenie na serwer: https://discord.gg/he4h7dX Kontakt: [email protected] [email protected]
 43. 1 punkt
  Ustaw na sztywno kodowanie w pliku konfiguracyjnym shopkeepers . Zapewne wszystko działa na innym hostingu bo mają swoje kodowanie ustawione na "sztywno". file-encoding: "UTF-8"
 44. 1 punkt
  Te nazwy ustawiasz w pliku?
 45. 1 punkt
  Na jaka wersje masz serwer i na jaka plugin?
 46. 1 punkt
  Już dawno to proponowałem, postaram się to zrealizować.
 47. 1 punkt
 48. 1 punkt
  Mały zwiastun: Są niestety jeszcze drobne błędy jak ten z <p> powyzej, ale to wkrotce poprawie.
 49. 1 punkt
  Komendy: !zweryfikuj <id konta na forum> - komenda weryfikująca !rozmawiaj <wiadomość> - komenda do rozmów z cleverbotem !tekst <tekst> - komenda generująca figlet !poziom - komenda pokazująca aktualny poziom !ranking - komenda pokazująca ranking użytkowników !zagraj <link do filmu na yt> - odtworzenie utworzenie utworu lub dodanie do kolejki !pauza - wstrzymanie lub wznowienie odtwarzania !zatrzymaj - zatrzymanie odtwarzania !kolejka - sprawdzenie utworów znajdujących się w kolejce Komendy moderacji: !wycisz <wzmianka> <minuty> - wyciszanie użytkowników !odcisz <wzmianka> - odciszanie użytkowników !wyczyść <ilość wiadomości> - masowe czyszczenie wiadomości !tytułogłoszenia <tytuł> - ustawienie tytułu ogłoszenia !treśćogłoszenia <treść> - ustawienie treści ogłoszenia !kolorogłoszenia <kolor> - ustawienie koloru ogłoszenia (będzie działał tylko jeśli będzie prawidłowy, więcej informacji o formatach tutaj) !ogłoś - wysłanie ogłoszenia System poziomów: W ramach systemu poziomów każdy użytkownik za każdą wiadomość mającą więcej niż 15 znaków i napisaną co najmniej 15 sekund od napisania poprzedniej otrzymuje od 1 do 3 punktów. Każde 100 punktów to jeden poziom.
 50. 1 punkt
  Dziękujemy naszemu użytkownikowi Ti_Ichigo za stworzenie tej krótkiej prezentacji. Wspominałem, że mamy świetną społeczność?